КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада у першому читанні прийняла новий закон про Конституційний суд №5336-1.

Як заявив з трибуни нардеп Юрій Одарченко з «Батьківщини», завдяки новому закону Конституційний суд має стати ближчим для простих громадян.

— 30 вересня 2016 року набули чинності зміни до Конституції України, які істотно змінили роль Конституційного суду. Якщо раніше він служив здебільшого для вирішення суперечок між органами влади, а простій людині домогтися розгляду своєї справи було майже неможливо, то тепер цей суд має зайняти місце нарівні з іншими судами і стати доступним для людей.

Як повідомляється у пояснювальній записці, метою прийняття закону є врегулювання на законодавчому рівні правовідносин щодо порядку організації та діяльності Конституційного суду України, статусу суддів Конституційного суду України, підстав і порядку звернення до суду, процедури розгляду ним справ та виконання рішень суду, а також ефективного функціонування інституту конституційної скарги.

Нагадаємо, 5 січня набув чинності закон про Вищу раду правосуддя. Документом визначається, що Вища рада правосуддя зокрема вносить подання про призначення судді на посаду і забезпечує здійснення дисциплінарного провадження щодо судді.

QHA