КИЇВ (QHA) -

На передостанньому засідання парламенту, на якому планують розглянути важливі проекти ЗУ про бюджет, пенсійну, медичну реформи, кібербезпеки, а також зняття депутатської недоторканності з депутата Михайла Добкіна, депутати вже розглянули чотири важливих для країни законопроекти, повідомив кореспондент QHA.

Позитивний сигнал для бізнесу

Мабуть, найважливішим можна вважати включений для розгляду законопроект від 12.07.2017 № 6684. Даний документ оперативно підготовлений парламентським комітетом з питань податкової та митної політики.

Він передбачає, що в зв'язку з вчиненням 27 червня 2017 року масової кібератаки і, відповідно, зникненням звітних даних для ДФС внесена пропозиція звільнити платників податків від штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, розрахунків коригування, складених у період з 01.06.2017 року по 30.06. 2017.

З огляду на те, що український бізнес неодноразово звертався до контролюючих органів з проханням відстрочити надання звітів, даний законопроект можна вважати позитивним сигналом для бізнесу. Крім того, проект ЗУ передбачає надання підприємствам можливості зареєструвати такі податкові та акцизні накладні до 31 липня 2017 року.

Впорядкували працевлаштування українців за кордоном

Депутати також включили до порядку денного сесії розгляд законопроекту від 31.03.2017 року № 6275, який регламентує посередницькі послуги при працевлаштуванні українців за кордоном.

Крім обов'язкового ліцензування даного виду діяльності, яке, на думку ініціаторів законопроекту, усуне умови, що сприяють торгівлі людьми, нардепи запропонували передбачити кілька нововведень.

Зокрема, фінансові санкції за надання послуг працевлаштування за кордоном, з порушенням українського законодавства. Також передбачена відповідальність органу, який ліцензує роботу посередників, і обов'язки іноземних дипломатичних установ у частині здійснення перевірки інформації про здатність і умови прийняття іноземними роботодавцями на роботу трудових мігрантів з України.

Крім того, продовжив цю тему законопроект від 27.03.2017 року № 6243, який передбачає внесення змін до статті 149 Кримінального кодексу України для найбільш повної класифікації поняття "торгівля людьми", яке на сьогодні не відповідає положенням Конвенції ООН.

Проектом пропонується визначити три складові об'єктивної сторони цього злочину і припустити, що торгівлею людьми є: вербування, дії, вчинені з метою експлуатації, а також з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану особи, примусу, або шляхом підкупу третьої особи для отримання згоди на експлуатацію людини.

Запропонували приватному бізнесу експертизу

Останнім прийнятим на ранковому засіданні парламенту законопроектом став проект ЗУ від 06.07.2017 р. № 6684 щодо проведення фітосанітарних процедур. Він спрямований на вдосконалення та приведення у відповідність до законодавства Євросоюзу.

На думку ініціаторів, це дозволить вирішити низку проблем функціонування системи захисту рослин, і мінімізувати витрати і ризики сільгосптоваровиробників та експортерів продукції рослинного походження.

Нардепи вважають, що необхідно впровадити в сучасні українські реалії міжнародну практику залучення приватного сектора до надання послуг з відбору зразків продукції та проведення фітосанітарної експертизи.

Повноваження приватних лабораторій на проведення аналізів дозволить інкорпорувати фітосанітарний контроль у логістичні та виробничі процеси сільгоспвиробників і експортерів продукції, уникнути дублювання операцій (наприклад, з визначенням якості продукції) і підвищити якість фітосанітарної експертизи. Це сприятиме зменшенню контактів бізнесу і держслужбовців, значно зменшить ризик корупційних дій у сфері фітосанітарного контролю — резюмують автори законодавчої ініціативи.

Як бачимо, законопроекти, запропоновані нардепами, дійсно безпосередньо стосуються інтересів бізнесу і враховують наші євроінтеграційні наміри. Залишається сподіватися, що їх розгляд і набуття статусу Законів України пройдуть досить швидко, що дозволить бізнесу заробити, а наших співвітчизників, які працюють за кордоном, вбережуть від непотрібних проблем на чужині.

Едуард Солодовник

ФОТО: QHA

QHA