КИЇВ (QHA) -

За проект закону проголосували 232 депутати, повідомляє кореспондент QHA.

Головний доповідач із законопроекту, лідер Радикальної партії Олег Ляшко зазначив, що українці вдячні США за прийняття низки законів, спрямованих на військову підтримку України.

— Але це не вирішить проблему безпеки Європи в довгостроковій перспективі. Україна прагне істотно посилити співпрацю в сфері безпеки з США, — сказав Ляшко.

На його думку, Україна повинна отримати статус основного союзника поза НАТО, що буде мати вплив на припинення російської агресії та запобігання «глобальної війни в Європі».

Однак не всі колеги згодні з «радикалом». Нардеп фракції «Батьківщина» Сергій Власенко заявив, що проект закону недосконалий, і закликав працювати професійно, а не «кидати незрозумілі месиджі».

— У мене на руках текст постанови 6111. Нам пропонують його прийняти. У пункті третьому ми зобов'язуємо МЗС США звернутися до адміністрації США. У мене просте питання до колег: а це куди? Що таке адміністрація США з юридичної точки зору? — запитав нардеп.

Він запропонував доопрацювати законопроект №6111 згідно із законодавством США. При цьому він зазначив, що статус основного союзника США поза НАТО буде перешкоджати членству України у цій організації.

Довідка. Статус основного союзника поза НАТО у двосторонніх відносинах визначає пріоритетність розвитку відносин США з країною-союзником, у тому числі мова йде про можливості участі в спільних оборонних ініціативах, проведення спільних досліджень військового характеру, участі в низці обмежених контртерористичних заходів, поставки окремих видів озброєння, а також спільної участі у космічних проектах.

QHA