СТРАСБУРГ -

Європейський парламент прийняв у четвер, 6 липня, резолюцію, що рекомендує країнам Європейського союзу призупинити переговори про вступ Туреччини до ЄС. За резолюцію віддали голоси 477 депутатів, проти виступили 64. Утрималися від голосування 97 депутатів.

У резолюції наголошується на підсумках конституційного референдуму 16 квітня в Туреччині та відзначається, що в разі вступу в силу пакету змін до Основного закону Туреччини країни ЄС і Єврокомісія мають припинити переговори щодо членства Анкари в Євросоюзі.

Резолюція не носить обов'язковий характер.

У той же час, Європарламент рекомендував країнам ЄС та Єврокомісії налагодити «відкриті та щирі відносини» з Туреччиною на основі спільності інтересів, підтримувати тісну співпрацю в питаннях торгівлі, енергетики, економіки, міграції та боротьби з тероризмом.

У документі засуджуються терористичні акти курдських бойовиків і нагадується про те, що організація РПК внесена до списку терористичних.

Європарламент також закликав Анкару відмовитися від будівництва першої турецької АЕС «Аккую». При цьому в резолюції не згадується про проект АЕС «Синоп», будівництво якої планується у співпраці з Японією та Францією.

Реакція Туреччини

Міністр Туреччини у справах ЄС Омер Челік засудив позицію Європейського парламенту і заявив, що прийнята резолюція є проявом упередженої позиції низки країн, чужої принципам партнерства Анкари та Євросоюзу.

Міністр зазначив, що Анкара не визнає дану резолюцію Європарламенту.

— Турецька сторона залишить без уваги резюлюцію, що рекомендує країнам Європейського союзу призупинити переговори про вступ Туреччини до ЄС, — цитує АА слова міністра Челік.

При цьому Туреччина поверне її Європарламенту, навіть не розглядаючи.

Джерело і фото: АА

QHA