ЛЮКСЕМБУРГ -

Дипломати Європейського парламенту в прийнятій 6 квітня резолюції пригрозили Білорусі санкціями, якщо не буде проведене незалежне розслідування недавніх масових затримань у Мінську. Про це повідомляється на сайті Європарламенту.

У резолюції парламентарії засуджують розгін мирних протестуючих у Білорусі, зокрема, у День волі 25 березня, коли силовики чинили фізичний вплив щодо активістів і затримували людей сотнями, у тому числі і журналістів, які висвітлювали подію.

ЄП закликає владу Білорусі звільнити всіх, хто був затриманий під час протестів, припинити переслідування преси, а також забезпечити повноцінну роботу громадським організаціям.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Ленінський районний суд Мінська ухвалив рішення заарештувати на 15 діб громадянина України Руслана Терещенка, який був затриманий білоруськими правоохоронцями за участь у протестних демонстраціях 25 березня.

Раніше у той же день мінські силовики затримали двох співробітниць організації КримSOS Євгенію Андріюк та Марію Квіцинську, які перебували в складі міжнародної спостережної місії International Partnership for Human Rights.

Співробітників місії, а також іноземних журналістів, місцевих та іноземних правозахисників (всього 57 осіб) заблокували в офісі організації «Вясна» бійці ОМОН. Пізніше їх відвезли до РВВС, де утримували ще деякий час. Правозахисники і журналісти були відпущені, коли в столиці Білорусі закінчилася акція, приурочена до 99-ї річниці проголошення Білоруської Народної Республіки.

ФОТО: інтернет

QHA