КИЇВ (QHA) -

5 жовтня Європарламент прийняв резолюцію про права людини в окупованому Криму, в якій затриманих Кремлем визнав політв'язнями.

Парламентарі зажадали звільнити всіх політв'язнів.

— Ми засуджуємо винесення вироків кримськотатарському лідеру і заступнику голови Меджлісу Ільмі Умерову, заступнику голови Меджлісу Ахтему Чийгозу, журналісту Миколі Семені; вимагаємо скасування обвинувальних вироків і негайного та беззастережного звільнення Умерова та Чийгоза, негайного і беззастережного зняття всіх звинувачень з Семени, сказано у повідомленні.

Крім цього, в документі перерахували ще 44 людини, які були затримані владою Кремля.

Європарламент закликав Брюссель до "гнучкіших підходів, які полегшили б доступ на півострів за згодою Києва міжнародних спостерігачів, зокрема парламентарів, і щоб це не інтерпретувалося як визнання анексії".

Раніше QHA повідомляло, що 3 жовтня глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на засіданні Верховної Ради України закликав депутатів підтримати політв'язнів у Росії та окупованому Криму. Рефат Чубаров нагадав народним депутатам про політв'язнів, вироки яких виніс підконтрольний Кремлю суд Криму.

Нагадаємо, асоціація кримських татар Канади закликає всіх небайдужих прийти 5 жовтня о 18:00 під стіни Законодавчих зборів Онтаріо (Канада) на акцію на підтримку засудженого Кремлем заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та інших політв'язнів РФ.

QHA