БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко подякував депутатам Європейського парламенту за прийняття резолюції щодо українських політичних в'язнів у Росії та ситуації в окупованому Криму.

— Спасибі нашим друзям у Європейському парламенті за змістовні дебати та резолюцію щодо українських політичних в'язнів у Росії та ситуації у Криму, а також рішучу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, зазначив Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

Президент висловив упевненість: нинішня резолюція є чітким сигналом про те, що, незважаючи на маніпуляції, окупаційна влада не зможе приховати три роки беззаконня у Криму — грубих порушень прав і свобод людини, зокрема представників кримськотатарського народу, затримань українських громадян для досягнення своїх політичних цілей.

Міжнародне гуманітарне право накладає на Росію як на державу-окупанта чіткі зобов'язання, невиконання яких призведе до додаткової відповідальності Кремля, включаючи нові санкції. Росія повинна виконати вимоги світової спільноти, зокрема Генеральної Асамблеї ООН, і надати повний доступ для міжнародних моніторингових організацій в окупований Крим, написав президент України.

Започаткований процес України проти Росії у Міжнародному суді ООН це цивілізована відповідь української держави на терор і дискримінацію її громадян на окупованій території, порушення агресором норм міжнародного права.

— Наша сила  у безкомпромісній відданості верховенству норм і принципів права, непорушній і твердій єдності і солідарності у справі деокупації Кримського півострова і звільненні політичних в'язнів Кремля,  запевнив він.

QHA повідомляло, що сьогодні, 16 березня, Європарламент проголосував за резолюцію, покликану звернути увагу світу на порушення прав людини в окупованому Криму. У проекті резолюції міститься заклик звільнити всіх політичних в'язнів, протягом трирічного окупаційного періоду заарештованих російськими правоохоронними органами. Європарламент вимагає від російської влади відкрити перелік затриманих/заарештованих/зниклих, щоб відтворити цілісну картину процесів, що відбуваються на півострові протягом останніх трьох років. Окремим важливим елементом у резолюції є заклик до Російської Федерації забезпечити доступ міжнародних правозахисних організацій до півострова з метою реальної оцінки ситуації із забезпеченням прав людини в АРК.

Символічним є той факт, що прийняття Європарламентом резолюції по Криму відбувається практично відразу після проведення слухань у Міжнародному Суді ООН у Гаазі про застосування запобіжного заходу у справі України проти РФ. Прийнята резолюція суттєво посилить позиції України в цьому процесі.

ФОТО: інтернет

QHA