БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Європейський парламент у жовтні проведе дебати і голосування з резолюції про порушення прав людини в анексованому Росією Криму.

На засіданні 5 жовтня у Страсбурзі європарламентарі зосередяться, зокрема, на справах журналіста Радіо Свобода Миколи Семени і кримськотатарських лідерів Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова.

Проект резолюції буде розроблений протягом наступного тижня.

Євродепутати, які братимуть участь у цьому процесі, заявили, що документ, ймовірно, буде містити звинувачення на адресу Росії в порушенні прав людей, які публічно виступили проти анексії Криму.

Крім того, резолюція буде містити заклик до Росії анулювати вирок Семени.

Нагадаємо, 25 вересня управління ООН з прав людини у новій доповіді заявило, що ситуація в сфері прав людини в Криму «значно погіршилася через російську окупацію».

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі Ільмі Умерова у вигляді двох років колонії-поселення.

Раніше російський прокурор просив покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною і викладацькою діяльністю.

19 квітня 2016 року екс-«прокурор» Криму Наталія Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі проти журналіста з Сімферополя Миколи Семени за опубліковані ним статті. Після допитів і обшуків Семена був переведений у статус підозрюваного. 20 січня 2017 року співробітники підконтрольних кримським окупантам правоохоронних органів у Сімферополі вручили обвинувальний висновок журналісту. Йому загрожувало до п'яти років позбавлення волі за «заклики до сепаратизму у РФ». 22 вересня Семену засудили до 2,5 року позбавлення волі умовно, без права займатися професійною діяльністю.

Джерело: «Радіо Свобода»

QHA