СТРАСБУРГ (QHA) -

Євродепутати закликають ЄС розширити перелік економічних і персональних санкцій проти Росії та осіб, які причетні до переслідування кримських татар, а також інших українських заручників Кремля.

Пункт про це включили в проекти п'яти зареєстрованих резолюцій законодавчого органу ЄС щодо справ кримськотатарських лідерів Ахтема Чийгоза, Ільмі Умерова та журналіста Миколи Семени.

Документ подала політична група Європейських консерваторів і реформістів.

— Європарламент вчергове наголошує, що санкції ЄС проти Росії, введені у зв'язку із нелегальною анексією Криму, залишатимуться, поки не буде відновлений суверенітет України над Кримом. ЄП також закликає Раду ЄС розробити наступний пакет санкцій проти Росії, який буде активований, якщо Росія відмовиться припинити переслідування Меджлісу кримськотатарського народу і продовжуватиме здійснювати інші порушення прав людини у Криму, йдеться у проекті резолюції.

Також депутати хочуть, щоб Рада ЄС розширила персональні економічні санкції і наклала візову заборону на осіб, які відповідальні за фабрикації політичних справ та незаконних вироків на території окупованого Криму.

Окремо у документі депутати прописали вимогу до влади РФ негайно звільнити всіх незаконно ув'язнених у Криму та на російській території українських політичних заручників, скасувати всі висунуті їм звинувачення і припинити репресії проти кримських татар.

Європейські консерватори та реформісти також підтримали створення міжнародної переговорної платформи з метою деокупації Криму.

Дебати про порушення прав людини в окупованому Росією Криму та голосування відповідної резолюції відбудеться в четвер у Страсбурзі.

Нагадаємо, раніше Європарламент прийняв резолюцію, в якій рекомендував лідерам Євросоюзу відмовитися від чергового етапу переговорів з Великобританією щодо Brexit, якщо не буде зроблено значного прориву у вирішенні проблемних питань.

Джерело: Укрінформ

QHA