КИЇВ (QHA) -

Єврокомісар з питань безпеки Джуліан Кінг звинуватив уряд Росії у поширенні дезінформації та організації пропагандистської кампанії у Європейському союзі.

— Навряд чи є сумніви в тому, що сьогодні ми маємо справу з хитромудрою, вміло керованою, підтримуваною урядом проросійською кампанією дезінформації. Російські військові, очевидно, сприймають інтернет як нове поле бою, застосовуючи як зброю неправдиву інформацію, зазначив він.

Єврокомісар заявив, що Європа повинна активніше протидіяти дезінформації. Чк приклади він навів атаки хакерів, поширення комп'ютерних вірусів, онлайн-пропаганду тероризму і спроби маніпулювати громадською думкою за допомогою фейкових новин.

Кінг додав, що Єврокомісія розробила ряд проектів, спрямованих як на покращення компетенції самих користувачів, так і на боротьбу з онлайн-пропагандою.

QHA повідомляло, що у Європарламенті назвали чотири кроки, необхідні для посилення стійкості ЄС перед втручанням Росії у виборчі кампанії і російською пропагандою. Голова Комітету Європейського парламенту у закордонних справах, німецький депутат Девід Макаллістер наголосив, що російська кампанія з дезінформації спрямована на підрив основ об'єктивної журналістики і призводить до поширення упередженої інформації.

Джерело: DW

QHA