КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада України в першому читанні прийняла президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу і на рік продовжила особливий статус Донбасу.

Про це передає кореспондент QHA.

Перший законопроект підтримали 233 народних депутати, а другий — 229.

Спікер Андрій Парубій зазначив, що з закону про реінтеграцію Донбасу прибрали пункт про Мінські угоди, і Верховна Рада таким чином визнала те, що Росія — держава-агресор.

Згідно із законопроектом, у разі введення воєнного стану в окремих районах Донецької і Луганської областей, припиняються повноваження обласних, районних і сільських рад.

Другий законопроект, який підтримали депутати, на один рік продовжує дію закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», який прийняли ще у вересні 2014 року. Його дія закінчується у жовтні 2017 року.

Нагадаємо, комітет з питань національної безпеки і оборони проголосував за доповнений президентський законопроект про самоврядування на Донбасі.

У законопроекті сказано, що особливий статус окремих районів Донбасу продовжать ще на рік, але після виконання всіх умов, які вказані в ст. 10 Закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Зокрема після того, як будуть виведені всі незаконні збройні формування і військова техніка.

QHA