ВАШИНГТОН (QHA) -

Курт Волкер вважає, що ситуація навколо конфлікту на Донбасі стає тільки гірше, повідомляє Deutsche Welle.

Рішення Кремля «заморозити» ситуацію і жити під санкціями він знаходить в корені неправильним.

— Схоже, що Росія збирається змиритися з санкціями і зберегти статус-кво на Донбасі, — заявив спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер в неділю, 27 серпня, в інтерв'ю британському виданню The Financial Times. — Однак я не думаю, що це може привести до чого-небудь гарного. Ситуація, при якій Росія заморожує свої дипломатичні та економічні відносини, — явно не те, чого вона може хотіти, — зазначив він.

Спецпредставник зазначив, що на даний момент конфлікт в Україні тільки загострюється, і «поки ми що-небудь не зробимо, все буде ставати тільки гірше».

Зокрема, невирішений конфлікт не дасть налагодитися відносинам між Росією та США. Таким чином Волкер визнав, що надії Росії на зближення з США за президентства Дональда Трампа позбавлені підстав, зазначає видання.

— Російсько-американські відносини важливі, але вони будуть «кульгати» до вирішення проблеми на Україні, — заявив спецпредставник, який визнав, що американська влада «розмірковує» про зміну своєї позиції щодо постачання Києву летального зброї.

Однак це рішення, за його словами, може бути прийняте тільки самим президентом.

Разом з тим, Волкер критично висловився про бажання деяких українських політиків відновити ядерну програму в країні.

— Не думаю, що ядерна зброя була для України чимось позитивним, — заявив він, підкресливши, що вважає підписання Будапештського меморандуму «хорошим рішенням».

ФОТО: інтернет

QHA