КИЇВ (QHA) -

Спецпредставник США по Україні Курт Волкер визнав нелогічними аргументи проти надання Україні високоточної американської летальної зброї, які звучать в інформаційному просторі. Про це він заявив у коментарі журналістам на полях конференції Yalta European Strategy.

Як відомо, противники надання такої зброї вважають, що це зробить Росію агресивнішою.

— Але Росія вже вторглася в Україну, триває російська окупація українських територій... Вже йде війна. Зараз треба зупинити конфлікт, відновити повністю суверенітет України, зазначив він.

Волкер наполягає на тому, що не варто боятися розширення зони конфлікту через поставки летальної зброї.

У зв'язку з цим він процитував заяву керівника Пентагону Джеймса Меттіса про те, що "кожна країна має право на самозахист" і "оборонна зброя не загрожує нікому, крім того, хто є агресором".

— Україна повинна мати кращу зброю для захисту, додав він, утримавшись від коментарів щодо термінів надання такої зброї.

Україна на даний момент отримала летальну зброю тільки від Литви, але сподівається на надання такої зброї і від інших країн-партнерів.

Білий дім представив проект федерального бюджету США на 2018 фінансовий рік, який передбачає, зокрема, допомогу Україні за різними програмами на загальну суму близько $ 350 млн.

По лінії Міністерства оборони США передбачено виділення Україні допомоги у сфері оборони і безпеки на $ 150 млн.

Згідно з бюджетним запитом, ці кошти пропонується направити на навчання, оснащення та консультування українських військовослужбовців, а також зміцнення потенціалу України для захисту її суверенітету і територіальної цілісності.

Йдеться про надання військової техніки і спорядження, іншого обладнання та послуг військового призначення, логістичного забезпечення, розвідувальної підтримки Збройних сил і сил безпеки України. Також документ містить можливість надання Україні летальної зброї оборонного призначення, чого не було в попередніх бюджетах США.

QHA