КИЇВ (QHA) -

США не приймають російську окупацію Криму і Донбасу, а питання їхньої деокупацію вважають ідентичними. Про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер, відповідаючи на питання кореспондента Радіо Свобода, чи обговорював він кримське питання з помічником президента Росії Владиславом Сурковим, про що йшла мова на цій зустрічі, і як можливо вирішити питання з включеним півостровом.

— Моя мета зараз зосередитися на Мінських переговорах, продовжуючи працювати, зокрема, і за Нормандським форматом. Тому я зосереджений на питанні Східної України. В рамках нашої зустрічі в Мінську із Сурковим я дав зрозуміти нашу позицію: питання Криму та Донбасу ідентичні з точки зору російського вторгнення та окупації. У випадку з Кримом вони анексували територію. Ми не приймаємо ні те, ні інше. І я думаю, якщо нам вдається зрушити хоч якесь питання це вже добре. Однак це не змінює наших поглядів щодо Криму взагалі,  сказав Волкер на 14-ій щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

На уточнювальне запитання кореспондента, чи є якась конкретна стратегіящодо Криму, він відповів, що США не виробили конкретний формат для кримського питання.

Тому необхідно продовжувати працювати, спираючись на мінський і нормандський процеси, щоб подивитися, чи зможемо ми досягти результатів, сказав він.

Як відомо, раніше Курт Волкер відвідував контрольовану України частину зони проведення антитерористичної операції на Донбасі. Пізніше він зазначив, що Росія почала розуміти, що не досягає своєї мети в Україні.

QHA