КИЇВ (QHA) -

Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер передасть помічникові президента РФ Владиславу Суркову, на прохання української сторони, листи від сімей заручників. Про це написала на своїй сторінці в Фейсбуці представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

— Сьогодні спецпредставник США з питань України Курт Волкер зустрічається з путінським радником Сурковим. Він, на прохання української сторони, передасть РФ листи від сімей заручників і вимогу їхнього негайного звільнення. Питання безпеки і заручники — наші ключові пріоритети, — повідомила Геращенко.

Як раніше повідомляло QHA, на запланованій на сьогодні зустрічі обговорюватимуться принципи можливої майбутньої угоди про розміщення миротворчих сил у зоні конфлікту.

Досі позиції сторін були протилежні: РФ пропонувала розмістити миротворців уздовж лінії зіткнення (для захисту спостерігачів ОБСЄ), у той час як Україна і США наполягають на тому, що миротворці повинні мати доступ до всієї зони конфлікту і, перш за все, до кордону РФ і України.

Курт Волкер заявив, що представникам терористичних угруповань «ДНР» і «ЛНР» не місце в переговорному процесі щодо врегулювання ситуації на сході України.

QHA