МОСКВА (QHA) -

Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер в ефірі телеканалу «Дождь» заявив, що, виконуючи Мінські домовленості, Росія повинна вивести з території Донецької та Луганської областей свої війська.

— Росія визнає, що, згідно з Мінськими домовленостями, ці території повинні бути повернуті Україні, вони знову повинні стати частиною України і не бути окупованою територією. Для того, щоб це сталося, потрібно вивести звідти російські війська і забезпечити людям безпеку, щоб вони відчували себе впевнено,— сказав американський дипломат.

Волкер також констатував, що переговори у Мінську не вирішують наявних проблем:

— На даний момент Мінський процес не вирішує цю проблему. Безумовно, він необхідний і дуже важливий. Врешті-решт, ми зможемо цим скористатися. Але зараз нам потрібно підвищити рівень безпеки і забезпечити Україні такі умови, щоб вона могла захистити свою територію.

За словами Волкера, більшість порушень режиму припинення вогню на Донбасі викликані діями російських військових.

— Потрібно чітко розуміти, що на Донбасі є російські війська, у Донецькій і Луганській областях. Там є військова техніка та обладнання. Згідно з офіційними доповідями ОБСЄ, більшість порушень режиму припинення вогню йдуть саме від російської сторони, — заявив спецпредставник.

Нарешті, Волкер дав зрозуміти, що у Вашингтоні є чітке розуміння статусу окупованих територій Донбасу і Криму.

— Для уряду США немає ніякої різниці між Донбасом і Кримом. В обох випадках це протизаконна агресія, окупація. У випадку з Кримом Росія оголосила про анексію, яку ми не визнали і не визнаємо ніколи. Це однаково жахливі ситуації, — сказав Волкер.

Як повідомляло раніше QHA, спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер разом з міністром оборони США Джеймсом Меттісом на зустрічі з високопоставленими представниками українського уряду обговорювали подальші кроки на дипломатичних переговорах з відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

ФОТО: інтернет

QHA