КИЇВ (QHA) -

Українська влада часів Януковича дозволила перетворити тимчасово окупований півострів Крим у російську, а не українську автономію в складі України. Таку думку висловив глава правління фонду "Майдан закордонних справ", український дипломат Богдан Яременко на презентації проекту конституції Кримськотатарської автономної республіки України, передає кореспондент QHA.

— Чому втратили Крим? Проблему ми бачимо не в статусі самої колишньої автономії, а в тому, що АР Крим влада перетворила де-факто в російську автономію.

Він зазначив, що при створенні стратегії повернення Криму до України потрібно керуватися міжнародними конвенціями, які захищають права корінних народів.

— Мова йде про кримських татар, кримчаків і караїмів, — уточнив Яременко.

Експерт підкреслив, що кримські татари розглядаються в Україні як основна група населення Криму, здатна не тільки зберегти лояльність Україні, а й вести організовані форми діяльності в період окупації.

— Україна повинна враховувати це, а також гарантувати захист прав кримських татар після повернення Криму до України, — сказав дипломат.

ФОТО: інтернет

QHA