КИЇВ (QHA) -

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов прокоментував кореспонденту QHA перспективи прийняття проекту Закону України про національну автономію кримських татар.

— Думаю, що його (законопроект про національну автономію,  ред.) буде не так просто зробити, тому що коли повернеться Крим, треба буде виконувати цей Закон. А раптом Крим повернеться? Якби в усіх була впевненість у тому, що окупація надовго, то подібний документ могли б прийняти для кримських татар  ніби на знак подяки, як символ підтримки,  розповів у ексклюзивному коментарі QHA Карасьов.

На його думку, сьогодні у влади немає чіткого уявлення про те, як на практиці створювати національну автономію у Криму, і з цим є певні складнощі.

Це (наміри Порошенка законодавчо врегулювати питання з національною автономією кримських татар,  ред.) більше було сказано в публіцистичному ракурсі. А коли переходимо до практики, то тут виникає маса питань. Я не думаю, що все буде так просто, тому з підготовкою законопроекту будуть тягнути. Форсувати, принаймні, не будуть, зазначив директор Інституту глобальних стратегій.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, що 7 квітня 2017 ВРУ був зареєстрований законопроект №6315 «Про статус кримськотатарського народу», ініційований головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим і лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим.

У зазначеному проекті ЗУ ключовою є стаття 7 «Особливості статусу адміністративно-територіальних утворень на території Кримського півострова», де Автономна Республіка Крим визначається «національно-територіальною автономією кримськотатарського народу, створеною в межах території Кримського півострова у складі унітарної України і є формою реалізації кримськотатарським народом свого права на самовизначення».

QHA