РІВНЕ (QHA) -

На сесії Рівненської обласної ради 16 березня голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко запропонував депутатам ухвалити звернення до жителів області про засудження проведення виборів президента РФ на окупованій території в Криму, які відбудуться у неділю, 18 березня.

— За результатами псевдореферендума 18 березня 2014 року президент РФ Володимир Путін підписав так званий «Договір про прийняття Криму до складу Росії», — йдеться у зверненні. — З тих пір мільйони українців опинилися в анексованому Криму в заручниках. Ми не маємо права залишити наших земляків без підтримки. Україна на найвищому міжнародному рівні ООН закріпила за Росією статус окупаційної влади, яка несе повну відповідальність за порушення прав людини на тимчасово окупованій території України — в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь. І увесь цивілізований світ це визнав. У цьому році, саме 18 березня московська влада цинічно і свідомо, незважаючи на ключові принципи міжнародного права, які перш за все щодо суверенітету і територіальної цілісності незалежної країни, збереження основних цінностей світу і демократії, проводить незаконні вибори президента Росії.

Чотири роки тому жителі Криму могли ще висловити протест на мирних акціях, демонструючи свою солідарність з Україною. Сьогодні у них такої можливості вже немає, підкреслюється у зверненні.

— Тому сьогодні наша черга вийти на вулиці, площі і показати, що Крим — це Україна! І ми продовжуємо боротьбу! Тому закликаємо жителів Рівненщини у неділю, 18 березня, об 11:00, забувши свої партійні уподобання, вийти і заявити, що проведення виборів на тимчасово окупованій території України є незаконними і ми не визнаємо їхні результати. У той же час, висловити велику повагу і шану кримськотатарському народу, який в умовах окупації зберігає відданість єдності України, — відзначають у зверненні.

Заступник голови Рівненської облради Олексій Бучинський вніс поправку — щоб до звернення включили заклик до пікетування російських консульств.

Депутати підтримали це звернення.

Нагадаємо, Україна готує список санкцій проти осіб, які будуть займатися організацією незаконних виборів президента РФ в Криму.

QHA