КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада більше трьох місяців не розглядає законопроект, який дозволить переселенцям із Криму і тимчасово окупованих територій Донбасу голосувати на місцевих виборах. Про це на прес-конференції повідомила координатор політичних і виборчих програм Громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська.

Законопроект №6240 знаходиться на розгляді профільного комітету ВРУ з питань правової політики і правосуддя з грудня минулого року.

— Комітет протягом декількох місяців жодного разу не збирався для обговорення питання. Розгляд законопроекту навіть не потрапив до порядку денного. Ми не говоримо, що чиновники блокують ініціативу, вони просто не діють, — підкреслила Айвазовська.

Ініціатива правозахисників має вирішити проблеми надання виборчого права не тільки для переселенців з тимчасово окупованих територій України, а й для трудових мігрантів, які навіть після довгого часу проживання у містах, не можуть брати участь в місцевих виборах. При цьому, за інформацією активістів, позитивного рішення з цього питання найближчим часом не слід очікувати, а неурядові організації спільно планують звернутися за допомогою до спікера ВРУ.

Раніше QHA повідомляло, що Україна обмежує політичні права переселенців.

QHA