АРАКАН -

Влада М'янми протягом півтора року своєї роботи намагається робити все можливе для захисту мусульман в країні, проте розв'язання кризи вимагає часу. Про це заявив сьогодні, 7 вересня, міністр закордонних справ і державний радник М'янми Аун Сан Су Чжи.

Також уряд М'янми готовий виконувати рекомендації спеціальної комісії ООН з ситуації в Аракані, проте не відразу.

— Ми вживаємо всіх заходів для залагодження. Але однією з найголовніших проблем залишається брак ресурсів, заявила Аун Сан Су Чжі.

Дана заява державного радника була зроблена на тлі петиції про позбавлення Аун Сан Су Чжі Нобелівської премії миру від 1991 року, що набуває популярності на міжнародній онлайн-платформі Change.org. На даний момент більше 360 тисяч осіб, які підписали петицію, дотримуються тієї думки, що державний радник практично нічого не зробив, щоб припинити насильство і злочини проти людяності щодо мусульман Аракана.

Нагадаємо, що у зв'язку з "боротьбою з озброєними бойовиками" в провінції Аракан за наказом уряду М'янми була розпочата так звана антитерористична операція. Мусульмани-рохінджа, рятуючись від пресингу влади, тікають у сусідній Бангладеш. На даний момент кількість біженців досягла вже більше 120 тисяч чоловік. Гуманітарна обстановка в районах проживання рохінджа різко погіршилася.

Фото, джерело: АА

QHA