СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Так звана влада окупованого Криму готує позови до України через енергетичну блокаду анексованого Росією півострова. Про це повідомив підконтрольний Кремлю керівник експертної ради з міжнародно-правових питань Олександр Молохов.

Окупанти готують позови з вимогою відшкодувати збитки, пов'язані з блекаутом.

— Ми готуємо кілька десятків позовів, тому що досить велика кількість людей постраждала в результаті блекауту. Серед наших потенційних клієнтів зокрема молокозавод в Алушті, у якого зіпсувалася продукція через перебої з електрикою. Ми готуємо масштабний юридичний наступ, зазначив він.

Молохов наголосив, що позови подаватимуть протягом усього року і на даний момент збирають скарги.

— Ми закликаємо людей, які постраждали від блекауту, звертатися до нашої робочої групи. Ми зіткнулися з тим, що багато людей побоюються судитися з Україною. У багатьох там залишилися якісь зв'язки, родичі, тому є побоювання. Ми розуміємо цих людей, але тих, у кого немає таких побоювань, ми закликаємо приєднатися, потім буде пізно, заявив він.

Нагадаємо, в компанії «Укренерго» заявили, що поставки електроенергії до окупованого Криму припинені 1 січня 2016 року, і на півострів в цілому, і на завод «Кримський титан» зокрема електроенергія з України не надходить.

Джерело: РИА Новости Крым

QHA