БАРСЕЛОНА (QHA) -

У Каталонії є план дій на випадок «надзвичайних обставин», заявив глава регіону Карлес Пучдемон і тим самим підтвердив твердість намірів провести референдум про самовизначення, повідомляє Euronews.

І це — незважаючи на вилучення 10 млн бюлетенів, обшуки в офісах місцевих властей і арешти високопоставлених каталонських чиновників, проведені Громадянської гвардією з ініціативи Мадрида.

Президент Женералітета і лідер Каталонії Карлес Пучдемон звернувся до жителів регіону.

— Референдум про незалежність відбудеться в призначений день — 1 жовтня. Нами підготовлений план дій на випадок «надзвичайних обставин». Ми проведемо голосування перш за все тому, що воно має підтримку більшості населення, людей, які втомилися від зарозумілості, від зловживань правлячої Народної партії, — заявив він.

Уряд Іспанії продовжує наполягати на незаконності референдуму, вважаючи його прямим порушенням Конституції та посяганням на територіальну цілісність країни.

— Ми захищаємо права каталонців і демократичні інститути. Ми закликаємо не ховатися за своїх послідовників, які виходять на вулиці, і поважати існуючі закони і демократію, — заявила заступник голови уряду Іспанії Сорайя Саєнс де Сантамарія.

Тим часом, в автономії не припиняються акції протесту проти дій іспанської влади. У четвер тисячі прихильників плебісциту вийшли на вулиці Барселони під гаслом «Ми проголосуємо!». Не обійшлося без сутичок з поліцією.

Згідно з опитуваннями, близько 40% жителів регіону підтримують відділення Каталонії від Іспанії.

QHA