АНКАРА (QHA) -

Всесвітній Конгрес кримських татар надіслав звернення урядам різних країн із закликом визнати Депортацію кримських татар 1944 року геноцидом.

Перекладене англійською мовою звернення було сформульовано головою Ревізійної комісії Курултаю кримськотатарського народу і членом Виконавчого комітету ВККТ Алі Озенбашем відповідно до рішень, прийнятих шостим з'їздом організації в Києві минулого року.

Масова Депортація кримських татар у 1944 році з метою повного знищення цього народу в зверненні ВККТ класифікується як злочин, який, відповідно до міжнародного права, є геноцидом. Таким чином, Конгрес вимагає від урядів держав, яким було розіслано звернення, визнати перебіг подій 1944 року актом геноциду.

Крім того, що в документі висвітлюються події Депортації 1944 року і все нелюдські злочини радянського режиму проти кримськотатарського народу, також звертається увага і на сьогоднішній стан кримських татар.

Звернення ВККТ було розіслано приблизно 300 урядовим органам країн Європи, Америки, Латинської Америки, Африки та держав-членів Організації націй і народів, що не мають представництва при ООН.

Нагадаємо, 12 листопада 2015 року Україна визнала Депортацію кримських татар 18 травня 1944 року геноцидом, про що також згадується у зверненні ВККТ.

Заява була підписана Генеральним секретарем Всесвітнього Конгресу кримських татар Намиком Кемалем Баяром.

QHA