КИЇВ (QHA) -

Визнання Росією паспортів «ОРДЛО» має бути приводом продовження санкцій, зазначив міністр юстиції Павло Петренко.

Петренко вважає, що Росія, яка визнала паспорта «ОРДЛО», ще раз підтверджує, що підтримує терористів і бойовиків. Це повинно бути предметом продовження санкцій проти Російської Федерації, оскільки «її керівництво намагається робити на Сході України те ж, що було введено в Криму».

 — Слухайте, якщо Росія визнає паспорти терористичних організацій і самопроголошених так званих республік, може, потрібно розглянути додаткові заходи безпеки на кордоні України і РФ і повернутися до питання візового режиму? Тому що туди заїжджають певні особи з фейковими паспортами, рухаються по території Російської Федерації, а потім мають можливість через інший кордон потрапити до України, оскільки мають додатковий паспорт, які ще свого часу видавали українські органи державної влади. Як реагувати — серйозний предмет для обговорення на рівні уряду і спецслужб. Те, що Росія робить (в юридичних питаннях), чітко вкладається в наші вимоги у всіх міжнародних судах.

Міністр юстиції уточнює, що таким чином Росія формує доказову базу для суду в Гаазі та ЄСПЛ.

Нагадаємо, указом від 18 лютого президент Росії Володимир Путін фактично визнав дійсними у РФ документи, що засвідчують особу, видані терористами «ДНР» і «ЛНР». На підставі цих псевдодокументів громадянам, які проживають на окупованій території України, дозволяється в'їзд на територію Російської Федерації. Визнання «документів» назване тимчасовим — «на період до політичного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей України на підставі Мінських угод».

МЗС України заявило, що, визнаючи нелегітимні органи «влади» на Донбасі, Росія намагається порушити суверенітет України.

ФОТО: інтернет

QHA