ТБІЛІСІ (QHA) -

Під час першого державного візиту президента України Петра Порошенка до Грузії, який розпочався сьогодні, Україна і Грузія підписали декларацію про встановлення стратегічного партнерства, повідомляє в Твіттері прес-секретар Порошенка Святослав Цеголко.

— Це найвища форма довіри між керівництвом держави та найвища форма довіри між нашими народами. Стратегічне партнерство також обумовлене спільними викликами і загрозами. І перемогти ці загрози ми можемо, тільки якщо ми сильні та об'єднані, — сказав Порошенко.

За словами українського президента, Україна і Грузія мають спільні виклики, пов'язані з окупацією частини території Росією, і координуватимуть зусилля для відновлення своєї територіальної цілісності.

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі, у свою чергу, заявив:

— Україна і Грузія мають безвіз і угоду про асоціацію з Євросоюзом, але наша мета — повноправне членство в ЄС.

Крім того, Порошенко повідомив, що дві держави запланували координацію роботи в міжнародних організаціях — Раді безпеки ООН, Генеральній асамблеї, активізацію роботи в рамках ГУАМ та ОЧЕС і посилення економічного співробітництва.

— Ми домовилися про активізацію економічного співробітництва, усунення будь-яких бар'єрів, координації тарифів, у тому числі на залізничні та поромні перевезення, про поглиблення зони вільної торгівлі, — підкреслив глава держави.

Сьогодні, крім зустрічі президента України з президентом Грузії Георгієм Маргвелашвілі, плануються також зустрічі з прем'єр-міністром країни Георгієм Квірікашвілі та головою парламенту Іраклієм Кобахідзе. Завтра Петро Порошенко має намір побувати в Аджарії.

Як повідомляло QHA, Київ запропонував Європейському союзу розробити новий формат відносин — посилену асоціацію, у рамках якої ЄС може перейти до більш активної співпраці з Україною, Молдовою та Грузією.

ФОТО: інтернет

QHA