ВАРШАВА (QHA) -

Віце-прем'єр-міністр, міністр культури і національної спадщини Польщі Петр Глинський повідомив, що 16 лютого зустрінеться з віце-прем'єром Павлом Розенко.

— 16 лютого я маю намір зустрітися з віце-прем'єром України Павлом Розенко. Напевно, це будуть перемовини, які можуть бути складними через ухвалені зміни до закону (про Інститут національної пам'яті Польщі). Хочу чітко сказати: історична правда — це те, від чого не втечемо, — зазначив він.

Глинський підкреслив, що Польща підтримує європейські прагнення України.

— Відомо, хто намагається нас розділити і кому важливо, щоб ми не змогли домовитися. Нехай не сподіваються на це. Є з Україною спільні інтереси й цінності, що повторили у грудні наші президенти Петро Порошенко та Анджей Дуда. Ми підтримуємо європейські прагнення України і підтримуємо її у конфлікті з Росією. Вірю, що ми зможемо для нашого спільного блага вирішити проблеми і розвивати наші відносини на правді і чутливості, — сказав він.

Агентство QHA повідомляло, що глава МЗС Польщі Яцек Чапутовіч заявив, що історичну суперечку між Варшавою і Києвом вдасться залагодити на зустрічі віце-прем'єр-міністрів двох країн. Міністр закордонних справ підкреслив, що Польща усвідомлює стурбованість української влади з приводу поправок до закону про Інститут національної пам'яті.

Нагадаємо, раніше Чапутовіч заявив, що Польща готова внести поправки до закону про Інститут національної пам'яті, які були б прийнятними для Ізраїлю.

За його словами, робота над такими поправками була б хорошим вирішенням конфлікту між сторонами.

Джерело: Польське радіо

QHA