ДОХА (QHA) -

Королівство Бахрейн, Саудівська Аравія, Єгипет і Об'єднані Арабські Емірати повідомили про розрив дипломатичних відносин з Катаром, звинувативши уряд країни у підтримці тероризму. Слідом за ними аналогічне рішення прийняли Ємен, Лівія, Мальдівські острови та Маврикій, передає DW.

У заяві, розміщеній на сайті МЗС Бахрейну, повідомляється, що королівство відкликає з сусідньої країни всіх співробітників свого посольства. Відповідне рішення було прийняте «з урахуванням наявних дій з боку держави Катар, спрямованих на дестабілізацію стабільності і безпеки Королівства Бахрейн, а також втручання у внутрішні справи, підбурювання у ЗМІ, підтримку тероризму і надання фінансової допомоги угрупованням, пов'язаним з Іраном, для поширення хаосу у Бахрейні».

Також повідомляється про закриття морського та повітряного сполучення. У МЗС Бахрейну зажадали від дипломатичних представників Катару покинути країну у найближчі 48 годин. При цьому підданим королівства заборонено відтепер відвідувати Катар, а громадяни Катару, що перебувають у Бахрейні, зобов'язані покинути його протягом 14 днів, їм буде відмовлено у в'їзді в цю країну і транзит через її територію.

Уряд Саудівської Аравії пояснив це рішення міркуваннями безпеки.

— Прийняте рішення про закриття повітряних, морських і наземних прикордонних терміналів, а також про заборону на транзит, авіасполучення та використання територіальних вод королівством Катар.

У МЗС Єгипту додали, що Катар поширює ідеологію терористичних угруповань «Аль-Каїда» та «Ісламська держава» і «сіє розкол в арабському суспільстві».

Рейси на катарську столицю скасовують авіакомпанії Emirates, Etihad Airways, Flydubai (ОАЕ), Saudia (Саудівська Аравія), Gulf Air (Бахрейн) і Egypt Air (Єгипет).

Влада Катару назвала рішення про розрив дипвідносин невиправданим і відкинула звинувачення у причетності до підтримки терористів. Влада емірату пообіцяла зробити все можливе для того, щоб ці заходи не позначилися на економіці Катару.

Також очолювана Саудівською Аравією коаліція оголосила про припинення участі Катару у спільній військовій операції проти хуситів, що встановили контроль над значною частиною території Ємену.

Нагадаємо, раніше лідери арабських племен підтримали ідею формування «Армії племен Аль-Джазіри і Євфрату», щоб покінчити із вторгненням бойовиків Ісламської держави і PYD.

ФОТО: інтернет

QHA