КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 19 лютого, Вища рада правосуддя (ВРП) відмовилася підтримати ініціативу міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про зняття охорони судів силами Нацгвардії і Нацполіції. Відповідна постанова була зачитана на екстреному засіданні ВРП.

— Вища рада правосуддя категорично не сприймає публічні заяви про відмову від виконання державної функції забезпечення охорони судів, розміщені на офіційному сайті міністерства. Підставою для таких заяв стало те, що Шевченківським райсудом було обрано запобіжний захід у відношенні учасника інциденту в Солом'янському райсуді Києва у вигляді особистої поруки, про що, зокрема, клопотали нардепи. Вимоги у зв'язку із цим рішенням суду до Вищої ради правосуддя і апеляційного суду винести певне судове рішення є втручанням і тиском на судову владу, — йдеться у повідомленні.

У ВРП заявили, що поліція неодноразово ігнорувала заяви ради про втручання і тиск на суддів, а також наголосили на необхідності неухильного дотримання статей Конституції про заборону на втручання у здійснення правосуддя, вплив на суддів.

— Незгода з судовим рішенням може бути розглянута у рамках процесуального законодавства через оскарження в суді вищої інстанції. А питання про неналежні дії судді вирішується шляхом подачі відповідної скарги до Вищої ради правосуддя, — заявили у ВРП.

Представники Вищої ради правосуддя відзначили, що мова йде не тільки про безпеку суддів, а й про безпеку громадян.

Раніше глава МВС Арсен Аваков закликав зняти охорону Нацполіції та Нацгвардії з судів, після того як Шевченківський райсуд Києва відпустив на поруки людину, яка поранила поліцейського під час судового процесу.

Раніше повідомлялося, що на сьогодні в Україні звільнили лише 48 суддів, які незаконно оголошували вироки активістам Революції Гідності, що становить менше 15% від загальної кількості.

QHA