КИЇВ (QHA) -

У рамках сьомого засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар було прийнято заяву щодо недавніх затримань адвокатів Еміля Курбедінова і Миколи Полозова, які захищають інтереси та права кримських татар в судах, підконтрольних окупаційному режиму.

Агентство QHA наводить текст цього документа:

— Затримання і арешти адвокатів Еміля Курбедінова та Миколи Полозова, які захищають наш народ в маріонеткових судах у справах, відкритих проти кримських татар, що чинять опір окупаційному режиму, — це очевидний напад на право захисту, яке вважається святим в будь-якій правовій системі.

Цей напад окупантів на представників правосуддя — знущання над шостою статтею Європейської конвенції з прав людини, яка регулює право на справедливий судовий розгляд, і над статтями 6-11 Загальної декларації прав людини.

Російська Федерація в черговий раз зі зневагою поставилася до двох найважливіших документів людства. Ці затримання і арешти ще раз довели світові, що в окупованому Криму немає більше принципів імунітету і недоторканності адвокатів, які користуються правом захисту в правових державах.

Всесвітній конгрес кримських татар знову рішуче засуджує арешт Сейрана Салієва і незаконні дії окупаційного режиму проти адвокатів Еміля Курбедінова та Миколи Полозова, що демонструють мужність і героїзм у захисті нашого народу.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, вранці 25 січня адвоката Миколу Полозова незаконно затримали в Сімферополі співробітники ФСБ РФ і доставили в управління для допиту в якості свідка у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова. Адвокат розцінив ці дії окупантів як викрадення.

Адвокат Еміль Курбедінов був затриманий вранці 26 січня і звинувачений в правопорушеннях за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або іншої атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами РФ) за публікацію в соцмережі в 2013 році. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістської пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

У той же день в будинку ветерана національного руху Зодіє Салієвої та її сина Сейрана в Бахчисараї співробітники ФСБ провели обшук. Сейран Салієв був доставлений в «суд». Його звинуватили за статтями 20.3 і 20.29 (виробництво і розповсюдження екстремістських матеріалів) КоАП Росії. Рішенням «суддів» Салієву було призначено 12 днів адміністративного арешту.

ФОТО: інтернет

QHA