КИЇВ (QHA) -

У вівторок, 4 квітня, у Києві розпочалася дводенна міжнародна конференція з питань цивільно-військового співробітництва, на якій заступник головнокомандувача ЗСУ розповів про функціонування системи такого співробітництва.

— На початку війни ми змушені були призначити цілу плеяду військовослужбовців для організації цивільно-військової співпраці. Ми врахували досвід, який мають розвинені країни світу, ми готові отримати поради і поділитися власним досвідом. Це дуже непроста справа. Військовим важко на війні, але іноді набагато важче працювати з цивільним населенням, дітьми, людьми, заради яких солдати йдуть у бій, — розповів заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Сергій Бесараб.

Він підкреслив: солдати повинні розуміти, що вони захищають людей, і робити все для того, щоб мінімізувати їх труднощі під час війни, повинні створювати такі умови, щоб люди якомога швидше могли повернутися до мирного життя.

— Уже майже три роки збройна агресія РФ проти України є причиною трагедії українського народу, загрозою незалежності та територіальної цілісності нашої держави, існуванню його демократичних інститутів і європейського майбутнього нашого народу. Весь цей час Україна є центром безпрецедентної гібридної війни — не тільки в районі проведення антитерористичної операції на сході, а й в інформаційній, економічній і соціальній сферах життя всієї країни, — підкреслив Бесараб.

Чиновник розповів, що з метою недопущення гуманітарної катастрофи і зменшення соціальної напруженості в районах проведення АТО Генштабом ЗСУ розпочато роботу з впровадження системи цивільно-військового співробітництва.

— Нам цього дуже не вистачало з початку бойових дій. Українські військові отримали багатий досвід з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, і на цій конференції ми готові не тільки ним обмінятися, але й отримати поради і напрацювання від наших колег, органів виконавчої влади, експертів країн-партнерів, представників міжнародних та неурядових організацій, — зазначив Сергій Бесараб.

Він також повідомив, що у рамках конференцій і семінарів ЗСУ починають підготовку та впровадження діючих у країнах ЄС і НАТО стандартів комплексного підходу до реагування на надзвичайні ситуації. Кінцевою метою даної конференції стане впровадження системи координації та консолідації зусиль органів держвлади і місцевого самоврядування, української та міжнародної спільноти з підтримання стабільності та миру.

Під час пленарних засідань особливу увагу учасників буде звернено на питання захисту і запобігання втрат серед цивільного населення, проблеми гендерної справедливості, дотримання норм міжнародного гуманітарного права, організацію системи інформування громадян і стратегічних комунікацій.

Конференція стане відправним майданчиком для нового формату взаємин і консультативного діалогу між органами виконавчої влади України, міжнародними, неурядовими організаціями та представництвами країн-партнерів.

ФОТО: інтернет

QHA