КИЇВ (QHA) -

10 липня відбулася церемонія відкриття нового приміщення за участю віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе і генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.

— Нове приміщення, нові умови роботи представництва НАТО дозволять ще ефективніше працювати спільно, щоб допомогти Україні у процесі її реформування і підвищення рівня обороноздатності, наголосив Столтенберг.

— Переведення сектора безпеки і оборони на стандарти НАТО, проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи, практична і галузева співпраця  це ті принципи євроатлантичної інтеграції України, які є нашими пріоритетами,  зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

У представництві діє офіс зв'язку НАТО, а також Центр інформації та документації Північноатлантичного альянсу. Раніше подібного дипломатичного представництва в жодній країні-партнері не було.

НАТО вперше створює таке унікальне дипломатичне представництво у країні-партнері, в країні, яка має особливий статус, додала Іванна Клімпуш-Цинцадзе.

Для України це великий крок вперед у співпраці з Північноатлантичним альянсом. Але, за словами віце-прем'єр-міністра, вступ не означає вирішення всіх питань безпеки, і взагалі, про вступ до НАТО говорити поки зарано.

Нагадаємо, генсек НАТО Єнс Столтенберг передасть Україні обладнання, що дозволяє визначати джерела кібератак.

QHA