МОСКВА (QHA) -

Російські літаки вже одного разу, минулого літа, використовували військову базу в Ірані для нанесення авіаударів по бойовим об'єктам у Сирії.

Однак розгортання ВПС РФ в Ірані різко припинилося після того, як російські пропагандистські ЗМІ надали цьому розголос, що викликало протести в Ірані, а деякі іранські законодавці навіть назвали цей крок порушенням конституції ІРІ, яка забороняє розміщення іноземних військових баз на території республіки.

— У Росії немає військової бази (в Ірані), але у нас продовжується співпраця, і в кожному конкретному випадку, коли росіянам необхідно боротися з тероризмом і використовувати іранські об'єкти, ми будемо приймати окреме рішення, — сказав Джавад Заріф.

У понеділок, 27 березня, розпочався візит президента Ірану Хасана Рухані в Москву. Головна мета візиту — обговорення подальшої взаємодії Росії та Ірану в Сирії з урахуванням ситуації, що склалася.

Нагадаємо, у січні 2016 року Пентагон здійснив першу поставку бронетранспортерів військам сирійських демократичних сил, а 9 березня 2017 року 300 морських піхотинців були перекинуті до району в 25-30 кілометрах на північ від Ракки. Крім того, є інформація, що Дональд Трамп збирається збільшити контингент США у Сирії для підтримки і консультування СДС до тисячі військовослужбовців.

22 березня державний секретар США Рекс Тіллерсон провів конференцію міністрів закордонних справ країн, які беруть участь у коаліції проти ІДІЛ. Нарада стала першою зустріччю коаліції, в яку входять 68 країн у повному складі.

ФОТО: інтернет

QHA