КИЇВ (QHA) -

Перші слухання у Міжнародному суді ООН у справі України проти Російської Федерації про застосування тимчасових заходів відбудуться в кінці лютого — початку березня цього року. Про це під час брифінгу повідомила речник Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

У разі позитивного рішення суду Російська Федерація буде зобов'язана відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, а також припинити переслідування кримських татар та українців у окупованому нею Криму.

— В кінці лютого початку березня цього року відбудуться усні слухання у Міжнародному суді ООН у справі України проти Російської Федерації про застосування тимчасових заходів. Суд розглядає питання тимчасових заходів у пріоритетному порядку і зазвичай приймає рішення про їхнє застосування або незастосування протягом 1-2 місяців з моменту проведення засідання.

16 січня 2017 року Україна вперше у своїй історії подала позов до Міжнародного суду ООН у Гаазі. Подавши позов на Російську Федерацію за дискримінацію українців і кримських татар та за вчинення актів тероризму на Донбасі, Україна також висунула до РФ негайні вимоги у рамках тимчасових заходів, адже судовий процес може затягнутися на роки.

Одними з перших вимог України є відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу у Криму, легалізація лідерів кримськотатарського народу, а також повне припинення їхнього переслідування.

ФОТО: інтернет

QHA