КИЇВ (QHA) -

Сергій Дяченко, експерт Центру Разумкова в енергетичній сфері, прокоментував відмову "Газпрому" постачати газ в Україну і заяву заступника голови правління компанії "Газпром" Олександра Медведєва. Нагадаємо, Медведєв назвав причиною відмови те, що не було погоджено додаткову угоду до діючого контракту з НАК "Нафтогаз України".

— Якщо була б необхідність підписувати додаткову угоду, навіщо підписувати рахунок? А вони його виставили. Я боюся, що цей крок — прояв невдоволення "Газпрому". Україна останніми роками прекрасно обходиться без газпромівського газу. У контексті заяв "Газпрому", який у різкій формі виявив незгоду зі штрафами за транзитним контрактом, є побоювання, чи буде він виконувати рішення Стокгольмського арбітражу. Російські структури останні роки дуже вільно ставляться до права, не виконуючи міжнародні угоди. І тепер, коли рішення Стокгольмського арбітражу стали не зовсім комфортні у фінансовому відношенні для "Газпрому", він відмовився співпрацювати з "Нафтогазом", — сказав Дяченко кореспонденту QHA.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж ухвалив стягнути з "Газпрому" 2,56 мільярдів доларів на користь "Нафтогазу" у позові про невиконання контракту з транзиту.

"Нафтогаз" зобов'язаний викуповувати у "Газпрому" від 4 до 5 млрд. кубів газу щорічно. У зв'язку із цим "Нафтогаз" здійснив передоплату.

Раніше QHA повідомляло, що глава МЗС України прокоментував припинення поставок газу з Росії в Україну.

QHA