ВАШИНГТОН (QHA) -

У Вашингтоні показали відео, зняте інформаційним агентством QHA під назвою «What does the Kurultay mean to you?»/«Що Курултай значить для вас?». Показ ролика відбувся у вашингтонській Раді з міжнародних відносин (Council of Foreign Relations)

Відео було представлене членом Всесвітнього Конгресу кримських татар Айлою Баккалі. У панельній дискусії, яка була до і після перегляду ролика, брали участь історики Хакан Киримли, Володимир В'ятрович, Айла Баккалі та інші.

У своєму вступному слові Баккалі розповіла про історію проведення Першого Курултаю кримськотатарського народу. Вона високо оцінила той факт, що в стінах Верховної Ради днями пройшло урочисте засідання з нагоди 100-річчя проведення Першого Курултаю.

— Перший Курултай був проведений у Ханському палаці міста Бахчисарай 26 листопада 1917 року. На ньому було проголошене створення Кримської Народної Республіки. Курултай прийняв Конституцію і державну символіку кримських татар, після чого оголосив себе парламентом Кримської Народної Республіки, а уряд очолив Номан Челебіджихан.

Однак незабаром російські більшовики розгромили демократичний рух кримських татар. Тоді більшовики розгромили Курултай, і сьогодні російська влада також забороняє Меджліс кримськотатарського народу, — сказала вона.

За словами Баккалі, для кримських татар Курултай асоціюється зі свободою, правом на самовизначення, принципами свободи і рівності.

Говорячи про роль Києва в справі підтримки кримськотатарського народу, вона зазначила, що після анексії Криму український парламент прийняв резолюцію, де визнав кримських татар корінним народом півострова.

— Українська влада визнала Меджліс кримськотатарського народу єдиним легітимним органом кримських татар, а президент України Петро Порошенко призначив лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва Уповноваженим президента у справах кримськотатарського народу.

Після цього відбувся перегляд ролика «What does the Kurultay mean to you?»/«Що Курултай значить для вас?», знятий журналістами інформаційного агентства QHA.

Нагадаємо, інформаційне агентство QHA представило відеоролик «100-річчя Курултаю: Яке значення має Курултай для кримських татар». Його презентація відбулася під час прес-конференції, яка проходила в Києві 30 листопада.

Як зазначила директор інформагентства QHA і член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, мета такого ролика — розповісти, що Курултай значить для кримськотатарського народу і який вплив ця історична подія має в нинішній час.

QHA