КИЇВ (QHA) -

Оболонський районний суд Києва у матеріалах справи про держзраду Віктора Януковича ухвалив рішення призначити комплексну експертизу відео- та звукозапису, на яких зафіксовано президента РФ Володимира Путіна.

Відповідне рішення суд схвалив на засіданні у четвер за клопотанням прокурора Головної військової прокуратури України Руслана Кравченко.

— На рішення експертизи поставити питання, чи зображені Путін Володимир Володимирович, Шойгу Сергій Кужугетович, Вітко Олександр Вікторович (командувач Чорноморським флотом РФ), Аксьонов Сергій Валерійович на відеозаписі "Крим. Шлях на батьківщину" (документальний фільм Андрія Кондрашова), — йдеться у постанові суду.

Експертиза повинна визначити, чи зображений Путін на відеозаписі під назвою "Зустріч Володимира Путіна з пресою щодо України" і чи брав він участь у цій зустрічі, чи вимовлені саме Путіним слова і фрази на цих відеоматеріалах.

Нагадаємо, вчора колишній глава МЗС Андрій Дещиця заявив, що глава маріонеткового уряду анексованого Криму Сергій Аксьонов ще у 2014 році просив президента РФ ввести війська в Україну, зокрема, анексувати Крим.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що екс-президент України Віктор Янукович готовий дати відповіді на питання Оболонського районного суду Києва щодо анексії Росією Криму в лютому — березні 2014 року.

Нагадаємо, Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 ("Державна зрада"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 ("пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України") і ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 ("пособництво у веденні агресивної війни") КК України.

QHA