ВІДЕНЬ (QHA) -

Земельний суд Відня (Австрія) у кримінальних справах звільнив українського бізнесмена Дмитра Фірташа без внесення додаткової застави, повідомляє джерело, знайоме з ситуацією.

— Суд вирішив звільнити Фірташа під раніше внесену заставу (125 млн євро, — ред.), — сказано в повідомленні.

Сьогодні, 24 лютого, суд розглядав клопотання прокуратури Відня про затримання українського бізнесмена Дмитра Фірташа в рамках справи про його екстрадицію до США за запитом американської влади.

QHA повідомляло, що 21 лютого 2017 року Вищий земельний суд Відня допустив екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до США та здійснення його кримінального переслідування. Бізнесмена затримали на 48 годин, протягом яких австрійський суд повинен визначити йому запобіжний захід.

Український олігарх Дмитро Фірташ звинувачується ФБР у корупції при отриманні дозволу на розробку титанового родовища в Індії.

Перший запит про видачу Фірташа був відправлений США до Відня в жовтні 2013 року, але через кілька днів був відкликаний.

Другий аналогічний документ надійшов 27 лютого 2014 року. Ордер на арешт Фірташа був виданий 12 березня, і в той же день його затримали. Однак бізнесмен вніс заставу — рекордні для Австрії 125 мільйонів євро, і був випущений під зобов'язання не залишати Відень.

Справа була розглянута тільки через рік. 30 квітня 2015 року суд відмовив у видачі бізнесмена Штатам.

«Group DF» олігарха Дмитра Фірташа, деякі країни та окремі компанії Євросоюзу мають торгові відносини з Кримом, не дивлячись на офіційну заборону і міжнародні санкції. За даними експертів, заводи Фірташа дають окупованому Криму 50% валютної виручки.

ФОТО: інтернет

QHA