КИЇВ (QHA) -

Вибори президента Росії на території анексованого Криму можуть посилити тиск міжнародної спільноти на країну-окупанта. Про це заявив лідер кримськотатарського народу, народний депутат України і Уповноважений президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у коментарі кореспонденту QHA.

— З нашої точки зору навіть добре, що Путін провів вибори в окупованому Криму. Так він ще більше віддаляється від цивілізованого світу, ще більше показує, хто він такий. І з питанням продовження санкцій з боку міжнародного співтовариства у нас буде менше проблем. У плані деокупації — це хороший крок, спасибі Путіну.

На думку лідера кримськотатарського народу, дії, які вчинив Путін щодо окупації Криму, можна класифікувати як військовий злочин.

— Ті сателіти Росії, які підтримували окупацію, підтримають і вибори Путіна. Але в цілому, цивілізоване суспільство, громадські організації, попереджали Путіна і говорили, що це — грубе порушення законів і міжнародного права, Женевської конвенції 1949 року. За Женевської конвенції такого роду дії, як робить Путін, відносяться до розряду військових злочинів.

Мустафа Джемілєв також з жалем зазначив, що Україна не могла зробити активних дій для захисту кримських татар від тиску з боку окупантів під час проведення незаконних виборів президента РФ.

— Тиск на кримських татар в Криму під час виборів був прогнозований. На жаль, Україна ніяк не змогла захистити їх. Все, що ми можемо робити — широко висвітлювати ці неподобства окупантів і сприяти розгляду окремих справ у Європейському суді з прав людини, тому що можливості у нас обмежені.

Виборча комісія окупованого Криму оприлюднила підсумки проведення незаконних виборів. Згідно з інформацією виборчкому, явка на виборах в окупованому Криму нібито склала 1 мільйон 79 тисяч 531 осіб, що становить 71,55% виборців, з яких 92% віддали свій голос за чинного президента Росії Володимира Путіна.

Раніше QHA повідомляло про міжнародну реакцію на "вибори" президента Росії в Криму.

Нагадаємо, раніше глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров говорив про те, що вибори в Криму не дозволять новому президенту РФ стати легітимним.

QHA