КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки України (СБУ) попередила громадян України про кримінальну відповідальність за участь в організації та сприянні проведенню виборів президента РФ в окупованому Криму. Про це повідомили у прес-службі СБУ.

— За матеріалами кримінального провадження встановлено, що окремі громадяни України за попередньою змовою між собою здійснюють організацію на тимчасово анексованій території України — Автономній Республіці Крим — незаконних виборів президента РФ. Своїми діями вони свідомо надають допомогу РФ у проведенні підривної діяльності проти України, спрямованої на шкоду державному суверенітету та територіальній цілісності нашої країни, — йдеться у повідомленні.

В СБУ відзначили, що триває досудове слідство, яке встановлює усіх осіб, причетних до сприяння проведенню незаконних виборів.

— СБУ закликає усіх громадян України, які проживають у тимчасово анексованому Криму, утриматися від участі в незаконних виборах президента РФ.

QHA повідомляло, що Україна ініціює дебати у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) щодо невизнання виборів президента Російської Федерації через їхнє проведення в окупованому Криму.

19 березня міністр закордонних справ України Павло Клімкін планує закликати глав МЗС країн ЄС ввести санкції проти осіб, причетних до організації виборів в окупованому Криму, і не визнавати ці президентські вибори. Міністр додав, що на рівні заяв засудження РФ залишати не можна.

QHA