КИЇВ (QHA) -

Проведення президентських виборів РФ на території анексованого Криму унеможливлює визнання главами урядів і держав, а також міжнародними організаціями легітимного статусу особи, обраної під час цього голосування.

Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров під час засіданні комітету Верховної Ради України у закордонних справах.

На засіданні обговорювався проект постанови звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства у зв'язку із незаконною підготовкою виборів президента Російської Федерації на тимчасово окупованій частині території України — в АР Крим і Севастополі, зареєстрований днями народним депутатом України, головою фракції "Народний фронт" Максимом Бурбаком.

— Прийнявши за основу проект Бурбака Максима, члени комітету проголосували за створення робочої групи, яка у взаємодії з Міністерством закордонних справ України, Адміністрацією президента України повинна підготувати варіант, вивірений у всіх відносинах, прийнятний для наших міжнародних партнерів і, головне, реальний для виконання, — написав Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

Нардеп зазначив, що своїм голосуванням у день виборів президента Росії на незаконно відкритій виборчій дільниці, утвореній під час незаконних виборів, що проводяться в окупованому Росією українському Криму, Путін у черговий раз кидає цивілізованому світу вкрай цинічний виклик.

— Тому моя позиція, яку я буду відстоювати у робочій групі, полягає в наступному: проведення 18 березня 2018 року виборів президента Російської Федерації на території тимчасово окупованого Криму унеможливлює визнання главами і урядами держав, а також міжнародними організаціями легітимного статусу особи, обраної під час прямих виборів президента Росії, — підкреслив Чубаров.

Раніше повідомлялося, що, за інформацією російських медіа, на президентських виборах чинний глава РФ буде голосувати за себе в окупованому Криму.

Нагадаємо, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що кримські татари в анексованому Криму не братимуть участі у виборах президента РФ і готують низку акцій.

За його словами, на такий крок кримські татари йдуть, незважаючи на репресії окупаційної влади.

QHA