ВІДЕНЬ (QHA) -

В Австрії 15 жовтня пройдуть вибори в парламент країни. Згідно з прогнозами, канцлером може стати Себастіан Курц, якому лише 31 рік.

На думку оглядачів, за рахунок жорсткої позиції щодо біженців Себастіан Курц — кандидат на пост канцлера від Австрійської народної партії (АНП) відібрав головний козир у правих популістів з Австрійської партії свободи (АПС), які ще на початку року вважалися лідерами передвиборчої гонки. Згідно з опитуваннями, правоцентристи Себастіана Курца можуть набрати близько 33% голосів, а популісти з АПС більше 25%. І, згідно з прогнозами, саме ці дві партії можуть створити правлячу коаліцію, оскільки попередній альянс з АНП і соціал-демократів розвалився.

Теми іміграції, ісламізації та біженців домінують у кампанії, як ніколи раніше — вона стала правими між правими і крайньоправими.

Головний претендент на посаду канцлера, нинішній глава МЗС Себастьян Курц заявив:

Я обіцяю сьогодні, що ми зробимо все від нас залежне, щоб покласти край зловживанням мігрантами нашою соціальною системою. Нею зможуть скористатися тільки ті, хто дійсно має на це право.

Таким чином, вперше у післявоєнній історії країни сформований кабінет буде як ніколи правим і стовідсотково антиімігрантським.

QHA повідомляло, що лідер ультраправої Австрійської народної партії Хайнц-Крістіан Штрахе заявив, що окупований Крим є частиною Російської Федерації.

Джерело: Euronews

QHA