МОСКВА (QHA) -

Держдума РФ ухвалила пакет змін до виборчого законодавства, згідно з якими наступні президентські вибори відбудуться 18 березня 2018 року — в річницю незаконної анексії Росією Криму. Про це повідомляє «Російська служба BBC».

У змінах сказано, що «якщо неділя, на яку мали бути призначені вибори президента РФ, збігається з днем, що передує неробочому святковому дню, або ця неділя припадає на тиждень, що містить неробочий святковий день, або цю неділю в установленому порядку оголошено робочим днем, вибори призначаються на наступну неділю». 

У 2018 році вибори президента мали відбутися 11 березня, однак того ж тижня в Росії святкуватимуть Міжнародний жіночий день 8 березня. Таким чином, вибори російського президента співпадуть з річницею анексії Криму 18 березня.

На думку депутатів опозиційних фракцій, перенесення виборів пов'язане з бажанням підвищити явку.

Нагадаємо, в березні 2014 року, ввівши війська і провівши псевдореферендум, Росія анексувала український Крим. 18 березня в Кремлі було підписано так званий договір про прийняття Криму і Севастополя до складу Росії.

Країни Заходу і міжнародні організації не визнали анексію Криму і ввели ряд економічних санкцій проти РФ. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією.

ФОТО: інтернет

QHA