КИЇВ (QHA) -

Летальне озброєння необхідне Україні не для досягнення військової перемоги, а для захисту українців і для того, щоб Росія зрозуміла, що не зможе стріляти безкарно.

Таку думку в інтерв'ю «Лига.net» висловив колишній заступник генерального секретаря НАТО і екс-посол США у РФ Олександр Вершбоу.

— Зараз, по суті, Україна захищає східний фронт Заходу, демократичної спільноти. Поставка летальних озброєнь — зовсім не засіб для досягнення якоїсь військової перемоги, так як Росії куди легше піти на ескалацію цього військового конфлікту. Така зброя потрібна в умовах обстрілів, ракетних атак, які вбивають українців кожен день. Після поставок зброї росіяни б зрозуміли, що не зможуть вже здійснювати обстріли безкарно, — упевнений Вершбоу.

Крім того, він підкреслив, що США розглядають питання надання Україні летального озброєння, і саме це стимулювало президента Росії Володимира Путіна зробити пропозицію про миротворців.

— Думаю, у Росії не хочуть бачити свої війська в Україні, котрі піддаються більшому ризику. Летальні озброєння можуть створити такий ризик. Поставка летальних оборонних озброєнь Україні стане посланням Путіну про те, що відкладання вирішення конфлікту буде коштувати все більше і більше для Росії, — додав Вершбоу.

За його словами, американські політики так довго обговорюють питання поставок озброєнь, тому що немає повної впевненості в тому, що події на Донбасі будуть розвиватися за певним сценарієм.

Також він зазначив, що президент США Дональд Трамп під час кампанії та публічних виступів демонстрував м'який підхід до Путіна, але на практиці посилив санкції.

— Таким чином, його політика узгоджується з європейськими союзниками. І це, як мінімум, шанс для прогресу в цьому напрямі, — пояснив Вершбоу.

Він підкреслив, що нормалізація відносин США з Росією потребують вирішення проблем, які виникли у результаті дій Москви.

— Росії потрібно піти на поступки відносно Донбасу, поважати міжнародне право: Паризьку хартію, Будапештський меморандум, Основоположний акт Росія — НАТО, всі документи, які вона порушила під час конфлікту, і вона повинна заплатити за це, — сказав Вершбоу.

При цьому він підкреслив, що НАТО приймає низку дій для забезпечення безпеки східноєвропейських членів Альянсу та України. Зокрема, збільшує готовність Збройних сил на Сході, їх готовність до викликів, здатність приймати підкріплення з іншого боку Атлантичного океану та інше.

Раніше повідомлялося, що 27 вересня голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Джозеф Данфорд заявив, що рекомендує Білому дому надати летальну оборонну допомогу Україні.

Джерело: Лига.net

QHA