МОСКВА (QHA) -

Верховний суд Російської Федерації скасував вирок активісту Ільдару Дадіну, який був засуджений раніше за статтею про неодноразове порушення порядку проведення акцій (стаття 212.1 КК РФ), і визнав його право на реабілітацію. Про це повідомляє із залу суду кореспондент російського видання «Медиазона».

Згідно з рішенням президії, вирок щодо Дадіна скасований, його справу закрито. Рішення президії Верховного суду РФ про звільнення Дадіна з колонії, згідно з Конституцією, набуло законної чинності і оскарженню не підлягає.

Опозиціонер буде випущений в той момент, коли в колонію, де він утримується, надійде постанова суду з печаткою. Адвокат Дадіна Ксенія Костроміна уточнила, що законами України не регулюється термін, протягом якого документ має надійти до закладу.

 

 

На засіданні Президії ВР РФ представник генпрокуратури просив скасувати вирок Дадіну, звільнити його з колонії, закрити кримінальну справу проти активіста і визнати його право на реабілітацію.

Раніше QHA повідомляло, що правозахисник і активіст Ільдар Дадін 7 січня 2017 прибув до нового місця відбування покарання — алтайської колонію ІК-5.

Нагадаємо, Ільдар Дадін, який міжнародною правозахисною організацією Amnesty International визнаний в'язнем совісті, в листопаді 2016 року поскаржився на тортури у колонії №7 у Карелії, де він відбував термін ув'язнення. Російська Федеральна служба виконання покарань — ФСВП Міністерства юстиції Росії заперечувала факти, про які опозиціонер повідомив у листі, а пізніше оголосила про переведення Ільдара Дадіна в інше місце ув'язнення «з міркувань безпеки». Протягом деякого часу місцеперебування активіста залишалося невідомим.

ФОТО: інтернет

 

 

QHA