КИЇВ (QHA) -

Український парламент встановив антирекорд у законотворчості серед європейських законодавчих органів, заявив 15 січня голова Комітету виборців України Олексій Кошель, передає кореспондент QHA.

— В середньому у рік українські депутати реєструють близько 1 800 законопроектів. Це дуже велика цифра. Скажімо, у 2017 році щодня реєструвалося близько 7 законопроектів, це враховуючи вихідні та державні свята. Для порівняння, парламентарії Норвегії реєструють 5 законопроектів на рік, Швейцарії — 6, Греції — 13, Австрії — 46, Великобританії — 66, Португалії —115, Фінляндії — 257, Італії — 644, — зазначив Кошель.

За словами експерта, хоча потік законодавчого спаму і зменшується в останні роки, абсолютні показники все ще дуже великі.

— Протягом останніх років ми спостерігаємо деяке зменшення кількості зареєстрованих законопроектів, які можна охарактеризувати як законодавчий спам, але кількісні показники залишаються надзвичайно високими, — сказав експерт.

Реєстрація такої великої кількості законопроектів створює труднощі для ефективної роботи парламенту.

— Це зайве навантаження на роботу парламентських комітетів, профільних міністерств і науково-експертного управління. Ми бачимо, що дуже часто парламентарії керуються правилом "головне не перемога, а участь", — зазначив він.

Нагадаємо, 26 грудня радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Полтораков заявив, що ймовірність проведення у 2018 році дострокових парламентських виборів — мінімальна.

QHA