КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада у четвер, 16 березня, прийняла у першому читанні проект закону № 5313 про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації, — повідомляє кореспондент QHA з парламенту України.

Законопроект передбачає, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення частка передач та/або фільмів українською мовою має становити не менше 75% протягом доби у кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 та з 18:00 до 22:00 ,  йдеться у пояснювальній записці до закону.

Для відповідних телерадіокомпаній регіональної та місцевої категорій мовлення законопроект встановлює обов'язкову частку на рівні 50%.

— Цей закон має перехідний характер, бо у парламенті є багато проектів законів щодо регіональних мов та мов національних меншин,  заявила Вікторія Сюмар, виступаючи з трибуни парламенту.

Законопроект також підтримав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, зазначивши, однак, недоліки документа.

У першому читанні можна голосувати, але до другого його треба доопрацювати. Я закликаю комітет створити робочу групу, щоб прописати норми, які передбачають недопущення скорочення частки передач кримськотатарською мовою.

Нагадаємо, 8 листопада 2016 року в Україні набув чинності закон, в перший рік дії якого радіостанції повинні випускати в ефір мінімум 25% україномовної музики і вести 50% ефіру українською мовою. Надалі пропорція збільшуватиметься. За два роки ці квоти мають вирости мінімум до 35% і 60% відповідно.

QHA