КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада України обрала новий склад Рахункової палати і обрала її главою народного депутата від партії «Блок Петра Порошенка» Валерія Пацкана.

За рішення про обрання нового складу Рахункової палати проголосувало 263 депутати, за главу палати — 309 нардепів.

Нагадаємо, попередній глава Рахункової палати Роман Магута з 2016 року перебуває під слідством у справі про зловживання владою. Його підозрюють у тому, що він надав члену Рахункової палати службове житло у центрі Києва.

QHA повідомляло, що Верховна Рада України призначила нового уповноваженого з прав людини, яким стала народний депутат від фракції «Народний фронт» Людмила Денисова. За відповідне рішення проголосувало 280 народних депутатів.

Раніше активісти під Верховною Радою України протестували проти політизації посади омбудсмена і вимагали прозорої процедури вибору уповноваженого з прав людини в країні. Активісти принесли під Верховну Раду три ялинки, які, за їхніми словами, символізують трьох кандидатів на посаду, яких депутати мають «винести» зі списку.

Нагадаємо, ще у квітні 2017 року в Україні закінчився термін перебування на цій посаді Валерії Лутковської, яка фактично працює омбудсменом з 2012 року.

QHA