ТАОРМІНА -

Основними питаннями порядку денного 43-го саміту «Великої сімки», на частку країн-учасниць якої припадає 60% світової економіки, стануть боротьба з тероризмом і політика безпеки. Відносини з Росією будуть однією з важливих тем дискусій, повідомляє АА.

Майбутній саміт G7 стане першим після рішення Великобританії вийти з Євросоюзу. У цьому контексті учасники саміту обговорять вплив Brexit на світову торгівлю, економічну та екологічну стійкість, а також питання, що стосуються боротьби з соціальною нерівністю.

Запуски балістичних ракет КНДР, ситуація на Близькому Сході, міграційний криза, дії РФ у Сирії та Україні — питання, що входять до порядку денного майбутнього саміту.

В рамках саміту відбудеться спеціальне засідання, присвячене питанню запобігання потоку нелегальних мігрантів до Європи через Середземне море. Окремо обговорюватиметься економічна ситуація та нелегальна міграція в країнах Африки. На саміт запрошені президенти Ефіопії, Кенії, Нігеру, Нігерії та Тунісу.

Через поточної ситуації на міжнародній арені та відсутність змін у позиції Заходу стосовно РФ Італія не змогла запросити на майбутній саміт російських представників. З усіх європейських країн Італія підтримує найкращі відносини з Росією і за будь-якої зручної нагоди закликає налагодити діалог з Москвою.

G7 пройде 26-27 травня у культурно-історичному місті Таорміна на східному узбережжі Сицилії (Італія).

Джерело: АА

QHA