ГААГА (QHA) -

Колишнього генерала армії боснійських сербів Ратко Младича визнали винним у геноциді і вбивстві мусульман у місті Сребрениці (Боснія і Герцеговина) та засудили до довічного ув'язнення.

Таке рішення виніс міжнародний трибунал ООН з військових злочинів у колишній Югославії. Младича визнали винним за 10 з 11 звинувачень, включаючи геноцид, вбивство, судове переслідування, примусову депортацію.

Його, зокрема, звинуватили у геноциді і вбивстві 8000 мусульман у Сребрениці, а також у скоєнні злочинів проти людяності під час облоги Сараєва, в результаті якої 11 тисяч мирних жителів загинули від обстрілів і снайперського вогню. Младич був командиром сербської армії у війні в Боснії у 1992-95 роках.

Під час судового засідання 74-річний Младич почав галасувати, і за непристойну поведінку суддя наказав вивести його із зали.

Арешт Младіча був однією з умов для вступу Сербії до Євросоюзу. Його заарештували 2011 року у Сербії, а потім екстрадували до Гааги. Суд у його справі розпочався у травні 2012 року.

Нещодавно суд у Румунії прийняв рішення депортувати громадянина Сербії, відомого своїми націоналістичними і проросійськими поглядами, і заборонити йому в'їзд на 15 років.

42-річний Братислав Живкович, який, зокрема, у 2014-15 роках воював в Україні на боці російських гібридних сил, виявляв зацікавленість в отриманні секретних даних про критичну інфраструктуру та об'єкти національних і союзних військ у НАТО на південному сході Румунії з метою вплинути на стратегічне партнерство у НАТО.

Джерело: Європейська правда

QHA